Ayprens

Apprentice
Hepimizin videolarda izlediğimiz kadar ve aldığımız duyumlardan oyun hakkında az çok fikrimiz olmuştur benim en çok dikkatimi çeken konu oyun grafiklerinin çok canlı olması bu konuda rakipsiz olacağını düşünüyorum peki sizce oyunun en iddialı olduğu konu nedir? Lütfen konuyu gören herkes görüş belirtsin
:)

IITURKII

Apprentice
Sınıf
Warrior
Yapımcıları ve emeği geçenleri tanımamakla birlikte adil yönüyle fark yaratmasını isterim. Umulur ki, pay2win'in ve illegal programların önüne geçilir ve bununla ilgili ciddi önlemler alınır. Ayrıca oyunu oynayacakların yaş aralığı dikkate alınarak genie tarzı yardımcı programlar cuzi miktarlarda pus'ta yerini bulur. Günümüzde pc başında saatler harcayamayız ve artık 15 yaşında da değiliz. Bunlar dikkate alınmalıdır.

Riot

Yönetici
Admin
Journeyman
Sınıf
Mage
Pay2win konusunda discordda da konuşulan konulardan kesinlikle bunun önüne geçmek için her türlü çalışmayı yaptıklarını düşünüyoruz.

Oyun dinamiklerine aşırı etki etmeyecek şekilde elbette satın alma sistemi de bulunacaktır.

Amarth

Yönetici
Admin
Sınıf
Warrior
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki günümüz şartlarına bakıldığında grafiklerin güzel olması ile oynanabilirliğin eşit bir şekilde ilerlemesi bir çok oyunda mümkün olmuyor. Bunun bir çok örneğini de gördük. Lakin yayımlanan RoW videolarında da görüldüğü üzere bu kriterler çok iyi şekilde harmanlanmış durumda. Hepimizin yakından bildiği bir diğer MMORGP oyununda insanları cezbeden şeyin aslında basit ve sade bir şekilde tasarlanmış olmasıydı. Burada benim merak ettiğim konular farklı olsa da; oyunun sistem gereksinimlerinin nasıl olacağı yönündedir. Tamam günümüz şartlarında bir çok oyuncunun bilgisayarları iyi olsa da, bir o kadar oyuncu da düşük sistemler kullanıyor. Bu durum bile belirli bir oyuncu pazarına hitap etmeyi zorlaştırabilir. Pay2Win konusunda yapımcı şirkete pek kızma hakkımız yok gibi düşünüyorum. Elbette onlar da bizler kadar herkese hitap ederek oyuncular arasında uçurum olsun istemiyorlardır lakin, sadece kostüm (skin) satışı yaparak da bu çark dönmeyecektir. Bunun ne kadar dengeli olacağını ise elbette zaman içerisinde göreceğiz. Hemen hemen her sohbetimizde "biz niye böyle oyunlar yapmıyoruz yaaa" çıkışlarımızı düşündüğümüzde, bu topraklardan böyle bir teşebbüsün olması bile gurur verici. Allah yüzümüzü kara çıkartmasın :)