Konrad

Apprentice
Sınıf
Warrior
Son yapılan açıklamada , sosyal medya alanları ve görsel alanda yapılan çalışmalar pandemi dolayısıyla askıya alındı , Onun dışında Server optimizasyon çalışmaları devam etmekte, Burada değinmek istediğim nokta , Ben sektörün içersinde biri olarak açıklamaları daha net anlayabiliyorum size özetlemek isterim.

Oyunun mevcut alt yapısı ve mapler büyük oranda bitmiş durumda ben bunu anlıyorum
alpha içinde hazır Lakin pandemi dolayısıyla Alpha testi ertelenedi , Developer bu dönemde Open beta için hazırlık yapıyor diye düşünüyorum.
Çünkü open betada Alphadaki oyuncu sayısının kat ve kat üstüne çıkılacak.
Official da ise ben başlangıç için 40k + user olacağını düşünüyorum ,
Düşündüğüm oranlar TR sınırları içerisinde yurt dışından çekecekleri oyuncu sayısı bu sayıyı etkliyecektir.
Yani kimse boş durmuyor aslında Alpha One pandemi bitip belirtilen alanlar açıldığında kuşkusuz kısa zamanda organize edilecektir.

Ama şunuda belirtmek isterim Alpha ve Closed Beta süreçlerinde de bir çok oyuncu buradan aynı sitemi yapıcak
Open beta çıkana kadar kimse tatmin olmayacak .Buda mmorpg kültürünün bir örneği yani bu süreçler yaşanarak hype oluşacak ki Official geldiğinde Firma emeklerinin karşılığını alabilsin .Bir çok çalışan belirtilen süre zarfında belirli yatırım ile çalıştırıldı ve hala devam ediyor. Bunun karşılığını beklemek Firma sahibinin tabi ki en doğal hakkı. Yeterli kadar hype oluşmadan publish edilmemesi en doğrusu olur
ve en önemli nokta bu test süreçleri ile mümkün olduğu kadar az hata ile Official sürüme geçilmesi. Fantasy MMORPG ülkemizde ilk en temiz örneğini verecek bu oyun ile başarılı olursa . bu deneyimide türk oyuncu kitlesi olarak ilk defa yaşayacağız bu oyun ile birlikte . Dün bahsettiğim diğer bir konuda bu süreç İçerisinde Unreal Engine 5 in tanıtılması.Oyunu yayına almadan önce Geliştiriciler UE5 versiyonu upgrede etmek isteyebilirler.

Bu kısa olsada süreci u zatabilir , Lakin en güncel Game Engine ile çıkmasını tabi ki gönülden isterim.Optimizasyon sorunları daha aza indirgemiş olurlar
Bunu neden düşünüyorsun Derseniz, Hali hazırda bu ay Alpha testi yapılacak olan US menşeili MMORPG Ashes of Creation , Bulteninde Close Beta için UE5 oyun motoruna geçeceklerini yazdılar Yani UE5 henüz çıkmamış oyunlar için bir avantaj haline geldi bunu mutlaka değerlendireceklerdir. Süreç olumlu olacak Lakin sabır etmemiz gereken zamanlar olacak ... Düne kadar Game Engine ler ile ilgili Türkçe tek bir kaynak bulamazken Son dönemde 4-5 farklı youteber ile Unity ve Unreal Engine Eğitimleri paylaşılıyor Gelecek 3-4 yıl içerisinde Türkiye oyun sektöründe güzel Meyveler verecek bunu hissediyorum